SoftwareStudio Software House
DEMO
DEMO
DEMO

Program magazynowy Studio WMS.net

Nowoczesne oprogramowanie magazynowe

Trudno sobie wyobrazić zarządzanie nowoczesnym magazynem wysokiego składowania bez wdrożonego programu WMS do jego obsługi.
Program magazynowy WMS.net
System WMS (Warehouse Management System) stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
oprogramowanie do magazynu

Oprogramowanie do magazynu

Program magazynowy Studio Magazyn WMS .net przeznaczony jest do ewidencji ilościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Obsługa magazynu wysokiego składowania wymaga innego podejścia niż za pomocą zwykłego programu magazynowego.

Oprogramowanie magazynowe WMS.net to rozwiązania do obsługi magazynu firm handlowych, produkcyjnych oraz firm logistycznych świadczących usługi magazynowania na zasadzie outsourcingu
Oprogramowanie do magazynu

WMS

Ogromne magazyny i centra dystrybucyjne od wielu lat wykorzystują profesjonalne systemy WMS (Warehouse Management Systems), by efektywnie zarządzać codziennymi zadaniami.

Nowoczesna technologia wsparta kodami kreskowymi, terminalami radiowymi lub system Voice Picking (polecenia głosowe) pozwala na pełną kontrolę pracy i przepływu towarów w magazynie. Jest to również praktyczne narzędzie komunikacji pomiędzy magazynem a nadrzędnym systemem ERP.
System WMS
WMS
program magazynowy kody kreskowe

Kody kreskowe

Nowoczesne techniki przepływu informacji opierają się na wprowadzaniu i wykorzystaniu kodów kreskowych jako nośników informacji. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa można identyfikować daną jednostkę logistyczną.

Do skojarzenia miejsca położenia z daną jednostką logistyczną zalecane są kolektory danych z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych oraz aplikacją Android.
Program magazynowy

Stany magazynowe

Program magazynowy dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki.

Historię tworzą wszystkie ewidencjonowane dokumenty magazynowe oraz operacje wykonywane przez magazynierów. Możemy przeglądać historię według kontrahentów, asortymentu czy miejsc składowania.
program WMS stany magazynowe
program magazynowy kolektor danych Android

Kolektory danych Android

Pracownik skanuje kod kreskowy za pomocą aplikacji Android lokalizacji magazynowej i unikalny kod opakowania danej jednostki logistycznej.

W ten sposób system będzie od tego momentu przechowywał informacje o lokalizacji w magazynie dla wskazanej jednostki logistycznej. Dzięki automatycznej identyfikacji miejsca magazynowego możemy ściągnąć odpowiedzialność z pracownika za pamiętanie mapy lokalizacji każdego indeksu.

Inwentaryzacje

WMS udostępnia i aktualizuje dane o ilości przechowywanego towaru w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cały proces inwentaryzacji jest o wiele mniej czasochłonny niż w przypadku tradycyjnej metody. Z pomocą tego rozwiązania, można na przykład przeprowadzać nie tylko pełną inwentaryzację, ale również wyrywkową w przypadku stwierdzenia niezgodności. Automatyzacja procesów magazynowych związanych z inwentaryzacją oraz zadań cyklicznych. 
Dzięki dostępowi do aktualnych stanów magazynowych automatyzuje przeprowadzanie okresowej inwentaryzacji w magazynie. Rola grup inwentaryzacyjnych sprowadza się do skanowania etykiet z kodami kreskowymi jednostek logistycznych. Ponieważ system WMS automatyzuje proces uzgadniania stanów i księgowania inwentaryzacji, dlatego następuje zmniejszenie czasu potrzebnego na realizację inwentaryzacji. Na przykład osiągasz skrócenie czasu przestoju spowodowanego blokadą stanów magazynowych.
program  magazynowy inwentaryzacje
miejsca składowania w magazynie

Miejsca składowania

Pracownik skanuje kod kreskowy za pomocą aplikacji Android lokalizacji magazynowej i unikalny kod opakowania danej jednostki logistycznej.

W ten sposób system będzie od tego momentu przechowywał informacje o lokalizacji w magazynie dla wskazanej jednostki logistycznej. Dzięki automatycznej identyfikacji miejsca magazynowego możemy ściągnąć odpowiedzialność z pracownika za pamiętanie mapy lokalizacji każdego indeksu.

WMS online

System magazynowy klasy WMS (Warehouse Management System) dostępny całą dobę przez Internet. Program zainstalowany jest na serwerach w Data Center, działa na wirtualnych maszynach VMware. Codziennie wykonywane są kopie bezpieczeństwa całych maszyn na niezależne macierze. Rozwiązanie wysokowydajne i bezpieczne przeznaczone do ciągłej pracy.
WMS online
program WMS w magazynie

Program WMS w magazynie

Program daje możliwość zarządzanie magazynem online, czyli z dostępem przez Internet. Studio Magazyn WMS.net to aplikacja przeznaczona do ewidencji ilościowo-wartościowej w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Zarządzanie magazynem stojące na wysokim poziomie wraz z odpowiednią organizacją przyczyniają się do usprawnienia jego pracy. Pozwalają na zapewnienie niezbędnych zapasów, a jednocześnie gwarantują najlepszą obsługę przestrzeni magazynowej. Sprawiają również, że operacje wewnętrzne takie, jak choćby kompletacja i transport zajmują znacznie mniej czasu niż ma to miejsce w innych okolicznościach.

Usługi magazynowe

Lista funkcji, o których w kontekście gospodarki magazynowej mówi się jako o szczególnie ważnych, systematycznie się wydłuża. Jedną z najważniejszych wydaje się jednak optymalizacja stref magazynowych. Dzięki rozwiązaniom z tego zakresu dąży się do maksymalnego wykorzystania wszystkich zasobów przedsiębiorstwa. Przyjmuje się, że każda strefa magazynu powinna zarządzać sama sobą, nie jest to jednak możliwe bez konkretnych rozwiązań z sektora IT takich, jak systemy ERP i WMS.
praca w magazynie
3PL

Branża 3PL

Przez ponad dekadę współpracy z najbardziej wydajnymi magazynami 3PL cały nasz zespół poświęca się tworzeniu technologii i rozwiązań do zarządzania magazynami w oparciu o najlepsze praktyki logistyczne. Oprogramowanie WMS.net, to rozwiązanie dla branży 3PL. Dlatego jest to wiodąca platforma WMS oparta na chmurze. Ułatwia ona magazynom zarządzanie zapasami. Automatyzuje rutynowe zadania i zapewnienie klientom dostęp do danych on-line. Dołącz do naszej sieci logistyków, którzy korzystają z oprogramowania 3PL do zarządzania systemem łańcucha dostaw.

Integracje

Integracje są obecnie jedną z ważniejszych cech systemów magazynowych. Nasz WMS integrujemy przede wszystkim z systemami ERP kontrahentów. Ponadto program magazynowy korzysta z integracji z firmami kurierskimi, przewoźnikami. Gdy jest potrzeba to zintegrujemy go z Twoim systemem TMS lub naszym systemem do awizacji. Ponadto możesz włączyć moduł obsługi automatycznych regałów , systemów ważenia czy asystenta doków.
integracje

Sprawdź aplikację demo

demo program WMSCena systemu WMS
aplikacje na zamówienie software house mockup

Program magazynowy WMS

Zarządzanie towarem i jego lokalizacją

Zarządzanie magazynem nie może być szeregiem przypadkowych aktywności, a sam jego projekt musi być wykonany na bazie opracowanej wcześniej analizy funkcjonalnej. Każdy magazyn ma swoją specyfikę, każdy model zarządzania bazuje więc na nieco innych zasadach. Kluczowe znaczenie ma tu lokalizacja towaru. Ta, w zdecydowanej większości bazuje na klasyfikacji produktów A-B-C, gdzie produkty A są tymi, które znajdują się w miejscach najbliższych i charakteryzujących się największą dostępnością. 

Miejsca składowania

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarządzanie lokalizacją jest określenie stałego miejsca dla każdego typu towaru. Pozwala to na szybkie lokalizowanie konkretnego produktu, bez konieczności korzystania z pomocy informatycznych. Ciekawie sprawdza się też tak zwana lokalizacja losowa, a więc założenie, zgodnie z którym towar powinien być umieszczany w dowolnym, aktualnie dostępnym miejscu, w oparciu o założenia zaprogramowane w WMS.

Gospodarka magazynowa

Platforma WMS to przyjazne oprogramowanie. Twierdzimy tak, ponieważ wykorzystuje ono nowoczesne technologie informatyczne.
Podstawą platformy WMS jest technologia ASP.net, HTML5, CSS3, JQuery. Baza danych systsemu WMS to Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy. Dostępne są moduły na urządzenia mobilne Android oraz Apple iOS. 
Ponadto system korzysta z SQL Reporting Services do tworzenia raportów i wydruków.

WMS dla wymagających

Od najlepszych programów tego typu oczekuje się również możliwości zarządzania danymi odnoszącymi się do strat, uszkodzeń i kwarantanny poszczególnych pozycji. Dobre oprogramowanie pozwala też na przeliczanie i inwentaryzację tak całego magazynu, jak i jego poszczególnych części.
Nasz program WMS to elastyczność. Dostosujesz go do własnych potrzeb.
Wiele firm docenia oprogramowanie WMS przede wszystkim dlatego, że pozwala ono na zarządzanie lokalizacją za pomocą reguł i strategii. Pozwala to na znalezienie dla każdego towaru odpowiedniego miejsca w magazynie, a następnie – na jego błyskawiczną lokalizację. 
Oprogramowanie uwzględnia wiele czynników takich, jak choćby rotacja artykułów oraz rodzaje pojemników, w jakich się znajduje. Pozwala to na takie zarządzanie lokalizacją, które nie tylko ułatwia odszukanie towaru, ale również możliwie jak najefektywniej wykorzystuje przestrzeń magazynową.

Przyjazny WMS

Platforma WMS to przyjazne oprogramowanie. Twierdzimy tak, ponieważ wykorzystuje ono nowoczesne technologie informatyczne.
Podstawą platformy WMS jest technologia ASP.net, HTML5, CSS3, JQuery. Baza danych systsemu WMS to Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy. Dostępne są moduły na urządzenia mobilne Android oraz Apple iOS. 
Ponadto system korzysta z SQL Reporting Services do tworzenia raportów i wydruków.

WMS Licencje

Licencje na program WMS to kilka modeli.
Program może być licencjonowany w różny sposób. Wybierasz czy chcesz licencja edukacyjną czy licencje komercyjną. Ponadto może być licencja na użytkownika lub procesor bez limitu liczby użytkowników. Dla wymagających jest licencja developerska. Pozwala ona na modyfikację kodu źródłowego programu na własne potrzeby.

Dla kogo program WMS?

Program magazynowy WMS to rozwiązanie dla firm produkcyjnych, handlowych i operatorów logistycznych. Ponadto można poznać moduł dostępu dla klientów zdalnych magazynu. Program dostępny jest zarówno przez przeglądarkę Internetową lub urządzenie z systemem Android.

Rozwiązanie webowe

Aplikacje SoftwareStudio zgodne są z najnowszymi standardami HTML5, CSS3. Możesz je uruchamiać na różnych urządzeniach z systemem Windows, Apple lub Android (przeglądarki Chrome, FireFox, Safarii, Opera, Edge).

Co robi WMS?

WMS stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Wszelkie czynności magazynowe odnotowane będą za pomocą programu magazynowego. W systemie WMS dane komunikowane są na zasadzie OnLine lub OffLine z systemem zarządzania firmą klasy ERP. 

Autold

Pracownik skanuje kod kreskowy lokalizacji magazynowej i unikalny kod opakowania danej jednostki logistycznej. W ten sposób system będzie od tego momentu przechowywał informacje o lokalizacji w magazynie dla wskazanej jednostki logistycznej. Dzięki automatycznej identyfikacji miejsca magazynowego możemy ściągnąć odpowiedzialność z pracownika za pamiętanie mapy lokalizacji każdego indeksu.

Technologie w magazynie

Nowoczesna technologia wsparta kodami kreskowymi, terminalami radiowymi (kolektory danych) lub systemem Voice Picking (polecenia głosowe) pozwala na kontrolę pracy i przepływu towarów w magazynie. Jest to także praktyczne narzędzie komunikacji pomiędzy magazynem, a nadrzędnym systemem ERP.

Miejsca składowania

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego.
System magazynowy dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki.

Sprawdź aplikację

Sprawdź demo
aplikacje na zmówienie software house mockup

Cechy wspólne naszych aplikacji

Technologia

Platforma StudioSystem to oprogramowanie wykorzystujące nowoczesne technologie informatyczne.

Podstawą platformy StudioSystem jest technologia ASP.net, HTML5, CSS3, JQuery, baza danych Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy oraz moduły na urządzenia mobilne z Windows CE, Windows Mobile oraz Android. Ponadto system korzysta z SQL Reporting Services do tworzenia raportów i wydruków.

Licencjonowanie

Licencjonowanie oprogramowania SoftwareStudio oferuje swoim klientom kilka modeli licencjonowania oprogramowania.

Program może być licencjonowany w różny sposób: licencja edukacyjna; licencja komercyjna na użytkownika; licencja komercyjna na użytkownika lub procesor bez limitu ilości użytkowników; licencja developerska pozwalająca na modyfikację kodu źródłowego programu na własne potrzeby.
personalizacja oprogramowania

Personalizacja

Elastyczność platformy StudioSystem w technologii ASP.net, bazy Microsoft SQL 2012 lub nowszej, zastosowanie standardów HTML5, CSS3, JQuery pozwalają dostarczyć oprogramowanie, które może być na etapie wdrożenia dowolnie spersonalizowane i używane na dowolnych urządzeniach zgodnych ze standardem HTML5 (większość przeglądarek internetowych).
bezpieczeństwo aplikacji

Bezpieczeństwo

Standardem jest szyfrowanie danych za pomocą protokołów SSL, ponadto oprogramowanie może być zintegrowane z firmową domeną (Active Directory), tak więc zarządzanie kontami użytkowników i hasłami odbywa się za pomocą standardowych rozwiązań. Hasła nie są wówczas przechowywane w bazie danych.
intuicyjność

Intuicyjność

Zastosowanie rozwiązań internetowych (przeglądarkowych) oraz systemów Android pozwala na zaproponowanie użytkownikom oprogramowania magazynowego z nowoczesnym i intuicyjnym w używaniu interfejsem.

Wykorzystanie arkuszy styli CSS3 pozwala zaprojektować i dostosować wygląd do indywidualnych oczekiwań pracowników magazynu. Platforma składa się z szeregu elementów tzw. transakcji. Za ich pomocą realizuje się określone zadania. Poprzez dowolność w projektowaniu możemy wybierać z jakich transakcji w danym wdrożeniu będą korzystać pracownicy. Dodatkowo oprogramowanie dostępne jest także na urządzenia mobilne z systemem Android.
SoftwareStudio jest partnerem VMWARE Partner ConnectSoftwareStudio to partner Silver Microsoft Partner
ul. Innowatorów 8
62-069 Dąbrowa k. Poznania
NIP: 7792343623
KONTAKT
homeapartmentmagic-wanddicechart-barsthumbs-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram