Przyjęcie PZ

SoftwareStudio, wykorzystując system Studio WMS.net, ułatwia proces dopisywania dokumentu przyjęcia zewnętrznego PZ. Ten proces jest istotny dla skutecznego zarządzania przepływem towarów w magazynie.

Dopisz dokument PZ

Wybór pozycji menu Przyjęcie PZ wyświetla formularz dopisania przyjęcia zewnętrznego PZ.

W górnej części formularza znajduje się pasek poleceń, zawierający przyciski:

  • Zapisz, dzięki któremu można zapisać wypełniany formularz dopisania nowego przyjęcia PZ
  • Bufor zapisuje wypełniany formularz w buforze, do późniejszej edycji i akceptacji,
  • Usuń powoduje anulowanie wypełnianego formularza.

Z prawej strony paska poleceń znajdują się pola Numer referencyjny i Data utworzenia dokumentu, które nadawane są automatycznie, wraz z Typem dokumentu oraz Rodzajem rejestru.

Podczas wypełniania formularza przyjęcia możliwe jest dodanie Usług, Notatek, Plików, Załączników oraz Zdjęć przez użycie jednego z przycisków nad sekcją Przyjęcie do magazynu.

Dokument przyjęcia zewnętrznego PZ może być wystawiony tylko i wyłącznie na podstawie zlecenia ZPZ.

Dopisz dokument PZ

Procedura dopisywania dokumentu PZ

Wybierając w menu opcję Przyjęcie PZ, użytkownicy mają dostęp do formularza, który umożliwia dopisanie nowego przyjęcia. W górnej części tego formularza znajduje się pasek poleceń z kluczowymi przyciskami, takimi jak Zapisz, Bufor i Usuń, które odpowiadają za różne akcje związane z zarządzaniem dokumentem.

Przycisk Zapisz pozwala na finalizację i zapisanie w systemie wypełnianego formularza. Dzięki temu, dokument PZ zostaje dopisany do systemu i jest gotowy do dalszego procesowania. Bufor, z kolei, umożliwia tymczasowe zachowanie wprowadzonych informacji, co jest przydatne, gdy potrzebujemy więcej czasu na dokładne uzupełnienie danych lub oczekujemy na dodatkowe informacje.

Jeśli z jakiegoś powodu chcemy anulować tworzenie dokumentu, służy do tego przycisk Usuń. Dzięki tej funkcji, niekompletne lub błędne formularze można łatwo usunąć, co zapobiega zamieszaniu w danych magazynowych.

Dodatkowe funkcje formularza przyjęcia PZ

Oprócz standardowego wypełniania danych, formularz oferuje możliwość dodawania Usług, Notatek, Plików, Załączników oraz Zdjęć. To rozszerza funkcjonalność dokumentu i pozwala na bardziej szczegółowe dokumentowanie procesu przyjęcia towarów. Każda z tych opcji dostępna jest za pomocą dedykowanych przycisków, co ułatwia organizację i dostęp do dodatkowych informacji związanych z przyjęciem.

Warto podkreślić, że dokument przyjęcia zewnętrznego PZ w systemie Studio WMS.net można wystawić tylko na podstawie wcześniejszego zlecenia ZPZ. To zapewnia spójność procesów magazynowych i pozwala na lepsze śledzenie przepływu towarów.

Formularz dopisania nowego Przyjęcia PZ składa się z trzech sekcji

Nagłówek dokumentu

Pierwszą sekcją jest Przyjęcie do magazynu. Wymagane pola to Kontrahent, Numer zlecenia oraz data. Aby zawęzić wyniki wyszukiwania, należy wpisać co najmniej dwuznakowy ciąg w polu Kontrahent, który zawiera nazwę poszukiwanego kontrahenta. Spowoduje to ograniczenie listy kartotek do pozycji spełniających kryteria wyszukiwania. Dodatkowo, w tej sekcji można wpisać Numer awizo oraz Numer dostawy.

Pozycje

Kolejną sekcją jest Pozycje, która składa się z dwóch okien. W tym miejscu należy wybrać Asortyment. Pozycje na liście zawierają tylko asortyment przypisany do wybranego kontrahenta i konkretnego Numeru zlecenia. Następnie należy wybrać lokalizację, w której ma zostać składowany przyjęty towar. Aby zawęzić wyświetlane pozycje w skorowidzu, można wpisać co najmniej dwuznakowy ciąg znaków w polu Lokalizacja, który znajduje się w poszukiwanej nazwie lokalizacji.

Kolejnym krokiem jest wybór Rodzaju palety z listy dostępnych opcji oraz wpisanie Numeru palety lub wygenerowanie go poprzez kliknięcie przycisku po prawej stronie pola.

Ostatnim krokiem w tej sekcji jest wpisanie ilości przyjmowanego towaru. Maksymalna możliwa do przyjęcia ilość jest wyświetlana w nawiasie przy nazwie towaru w polu Asortyment. Istnieje również możliwość przyjęcia mniejszej ilości towaru niż wykazana w zleceniu. Jeśli wpisana ilość przekracza ilość zapisaną w zleceniu, pojawi się komunikat informujący o aktualnie dostępnej ilości towaru.

Dodatkowo, w sekcji można uzupełnić pola: Nr partii, Termin ważności, Data produkcji oraz zamieścić Uwagi dotyczące pozycji. Następnie należy kliknąć zielony przycisk „Dodaj”, aby dodać pozycję. Kliknięcie na przycisk „X” w pierwszym polu tabeli danych spowoduje usunięcie pozycji ze zgłoszenia.

Podsumowanie dokumentu

W sekcji Podsumowanie automatycznie zostaną obliczone wartości pól: Ilość artykułów, Ilość sztuk, Ilość palet, Waga netto [kg], Waga brutto [kg]. W polu Uwagi można umieścić dodatkowy komentarz odnoszący się do całego przyjęcia.

Po wypełnieniu pól, należy kliknąć na przycisk „Bufor” lub „Zapisz” po lewej stronie paska nad formularzem. Przyjęcia zapisane za pomocą opcji „Bufor” zostaną wyświetlone w rejestrze Przyjęcia PZ bufor, natomiast przyjęcia zapisane za pomocą opcji „Zapisz” pojawią się w rejestrze Przyjęcia PZ.

Funkcje dodatkowe dokumentu

Dyskusje

Dyskusje

Uniwersalna funkcjonalność w programie magazynowym DYSKUSJE służy do komunikacji i wymiany informacji między użytkownikami systemu.
Podgląd wydruku

Podgląd wydruku

Funkcje dodatkowe tabeli, takie jak podgląd dokumentu magazynowego na ekranie z możliwością zapisu do pliku PDF, Word lub Excel oraz wydrukowania, zapewniają użytkownikom dodatkowe możliwości manipulacji i udostępniania danych.
Uwagi i notatki

Uwagi i notatki

Dodawanie notatek jest istotną funkcją w programie magazynowym, umożliwiającą użytkownikom zapisywanie dodatkowych informacji, komentarzy lub wyjaśnień dotyczących dokumentów magazynowych. Uwagi stanowią istotny sposób komunikacji i udostępniania istotnych treści między użytkownikami programu.
Załączniki

Załączniki

Dodawanie załączników do dokumentów w programie magazynowym to przydatna funkcja, która umożliwia użytkownikom dołączanie różnych typów plików bezpośrednio do odpowiednich rekordów w programie. Załączniki mogą zawierać zdjęcia, dokumenty PDF, arkusze kalkulacyjne i inne pliki związane z danymi magazynowymi.
Zdjęcia

Zdjęcia

Dodawanie zdjęć do kartotek i dokumentów w programie magazynowym to ważna funkcja, która umożliwia bezpośrednie dołączanie obrazów do rekordów. Ta funkcja ma wiele praktycznych zastosowań, w tym wizualizację danych, ułatwienie identyfikacji i rozpoznawania przedmiotów oraz usprawnienie pracy z programem.

Więcej informacji na temat: Przyjęcie PZ

Zlecenia przyjęć ZPZ bufor

Zlecenia przyjęć ZPZ bufor

Tabela zlecenia przyjęć ZPZ bufor jest skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić szybki dostęp do najważniejszych informacji o każdym zleceniu. Kolumny w tej tabeli pełnią kluczową rolę w organizacji i przetwar...
Asortyment

Asortyment

Kartoteki asortymentowe są niezbędne w codziennej pracy magazynu. Pozwalają one na szybkie wyciąganie informacji o produkcie, wspierają proces kompletacji zamówień, a także pomagają w zarządzaniu stanem ma...
Przyjęcia

Przyjęcia

W nowoczesnych magazynach, gdzie każda operacja ma znaczenie, kluczowe jest efektywne zarządzanie dokumentacją. SoftwareStudio, wykorzystując system Studio WMS.net, zapewnia zaawansowane narzędzia do z...
Sekcja MAGAZYN

Sekcja MAGAZYN

W programie magazynowym Studio WMS.net, opracowanym przez SoftwareStudio, sekcja menu MAGAZYN pełni kluczową rolę w zarządzaniu różnymi aspektami magazynowymi. Dzięki niej użytkownicy mają dostęp do polecz...
Sekcja NOWY

Sekcja NOWY

W programie magazynowym Studio WMS.net, opracowanym przez SoftwareStudio, sekcja menu NOWY pełni kluczową rolę w procesie tworzenia nowych dokumentów i kartotek. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość szybkiego...
Zestawienia

Zestawienia

W systemie WMS.net dostępne są różnorodne zestawienia, które stanowią istotne narzędzie dla użytkowników programu magazynowego. Sekcja "Zestawienia" w menu programu umożliwia szybkie dostarczenie różnorodn...
Na stronie: