DEMO
DEMO
DEMO

Terminale radiowe

barcode scanner at warehouse

Kolektor danych w magazynie wysokiego składu Kolektor danych (terminale radiowe) jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu. Za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Terminal radiowy w magazynie

Kolektor – terminal może służyć do wspomagania wielu różnorodnych procesów zależności od potrzeb. Dzięki temu, że wyposażony jest w system Windows Mobile i można na nim zainstalować specjalny moduł. Do obsługi OnLine bazy danych systemu WMS.net.

W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa można identyfikować daną jednostkę logistyczną na poziomie nawet poszczególnego miejsca magazynowego jej składowania. Do skojarzenia miejsca położenia z daną jednostką logistyczną zaleca się np. terminale radiowe. Z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowym, a także działającą na nich aplikacją. Nowoczesne techniki przepływu informacji opierają się na wprowadzaniu i wykorzystaniu kodów kreskowych jako nośników informacji.

system zarządzania magazynem wms

Terminale radiowe

Kod kreskowy odwzorowuje ściśle określony zestaw znaków: numeryczny dla znaków cyfrowych; alfanumeryczny dla znaków cyfrowych i literowych. Technika automatycznej identyfikacji za pomocą kodów kreskowych można wykorzystać do identyfikacji towarów, miejsc składowania (adresów paletowych), palet i innych opakowań transportowych.

Wydanie z magazynu za pomocą terminala radiowego Android

W pierwszym kroki pracownik skanuje numer dokumentu Wz, który będzie realizował, lub wprowadza jego numer z klawiatury. Po odszukaniu dokumentu wyświetla się numer w górnej części ekranu, a także program oczekuje na podanie numeru nośnika. Nośnik należy podać skanując jego kod z karty paletowej lub wprowadzając jego numer z klawiatury. Po jego wprowadzeniu program wyświetla informacje co znajduje się na tej palecie. A także gdzie się ją składuje, wyświetla się duży przycisk AKCEPTUJ, za pomocą którego magazynier potwierdza fakt pobrania palety z miejsca składowania. Praca z terminalem w magazynie związana z procesem wydania towaru z magazynu polega na seryjnym potwierdzaniu wydania nośników zapisanych w dokumencie wydania Wz przez pracownika biura w programie magazynowym.

W pierwszym kroki pracownik skanuje numer dokumentu Wz, który będzie realizował, lub wprowadza jego numer z klawiatury. Po odszukaniu dokumentu wyświetla się numer w górnej części ekranu. Program oczekuje na podanie numeru nośnika. Nośnik należy podać skanując jego kod z karty paletowej lub wprowadzając jego numer z klawiatury. Po jego wprowadzeniu program wyświetla informacje co znajduje się na tej palecie i gdzie ona jest składowana. Wyświetla się duży przycisk AKCEPTUJ, za pomocą którego magazynier potwierdza fakt pobrania palety z miejsca składowania.

Dyspozycje

Dyspozycje pobrania zapasu z odpowiedniej lokacji magazynowej i przewiezienie go do wskazanej strefy magazynowej. Albo też bramy wyjazdowej można wykonywać na bieżąco w momencie otrzymania zlecenia lub z wyprzedzeniem. Firmy działają w różny sposób, który można uwzględniać w programie- np. z udziałem strefy sprawdzania ilości oraz jakości. Program pozwala również na przyporządkowanie zapasów na bramie wyjazdowej do odpowiednich paczek, które przypisuje się do wybranej trasy i transportu. W ten sposób działania logistyczne nie kończą się na magazynie WMS. Monitoruje się je aż do momentu rozładowania transportu w miejscu docelowym.

Dodatkowym procesem obsługiwanym przez Magazyn Wysokiego Składowania jest cała ścieżka reklamacji. Czyli odpowiedniego przyjmowania towaru na stan magazynu oraz dalsze śledzenie tego towaru w kontekście wysyłki do ewentualnego dostawcy/producenta. Aspektem kontrolnym Magazynu Wysokiego Składowania w programie są analizy pracy magazynierów. Jakość pracy = ilość pomyłek, czas wykonania dyspozycji, czas rozładunku i załadunku transportu itd.
Istotnym elementem wspierającym pracę magazynierów jest praca za pomocą przenośnych skanerów (radiowe terminale mobilne) wykorzystujące Android.

Android android aplikacje na zamówienie Aplikacje Aplikacje na zamówienie aplikacje webowe Awizacja dostaw Dedykowane aplikacje webowe Dostawca oprogramowania dla firm Dostawca oprogramowania na zamówienie ERP Firma informatyczna Poznań hosting Humansoft Integracja systemów informatycznych Obsługa informatyczna firm Poznań Oprogramowanie Oprogramowanie na zamówienie Oprogramowanie w chmurze outsourcing it lubuskie Outsourcing IT Poznań Outsourcing IT Warszawa Poznań Praca IT Producent oprogramowania dla biznesu Producent oprogramowania na zamówienie Program do obsługi magazynu Program do obsługi reklamacji program magazynowy Programy Programy na zamówienie Software House Software House Gorzów Software House Poznań Software House Szczecin Software House Wrocław SoftwareStudio system informatyczny system wms Szczecin usługi informatyczne Usługi programistyczne Warszawa wms Wrocław Zarządzanie magazyn online

ul. Innowatorów 8
62-069 Dąbrowa k. Poznania
NIP: 7792343623
KONTAKT
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram