SoftwareStudio producent oprogramowania
Kontakt
O firmie
Szukaj
Zdjęcie >> pictures-wms >> oprogramowanie-magazynowe >> oprogramowanie-magazynowe-menu-przyjecia.png

Oprogramowanie magazynowe

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą komputerowego oprogramowania magazynowego, nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi. Oprogramowanie magazynowe udostępniane może być także klientom magazynu przez internet lub aplikacje na tablet lub telefon z systemem Android.

Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych ASP.Net pozwala na dostęp do informacji o stanach magazynowych, lokalizacjach, dokumentach itp pracownikom firma obsługującej magazyn oraz klientom zdalnym korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania.

Cechą charakterystyczną nowoczesnych programów magazynowych jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych, a w szczególności rozwiązań internetowych do pracy OnLine, oraz radiowych terminali mobilnych. System informatyczny służący do zarządzania magazynem wykracza daleko poza standardowe funkcje dotychczasowych systemów magazynowych w postaci oprogramowania kontrolującego stan zawartości magazynu i dystrybucję towarów. Obecne oprogramowanie magazynowe wykorzystuje najnowszy sprzęt w postaci przenośnych niewielkich terminali, których używają pracownicy magazynu. Terminale te są połączone w systemie radiowym z centralnym programem magazynowym, skanerami kodów kreskowych i innymi urządzeniami wspomagającymi.

Wiele nowoczesnych programów magazynowych jest integrowana z systemami klasy ERP lub MRPII. Oczywiście taki program do zarządzania magazynem może działać samodzielnie i jest wtedy w pełni wystarczalny. Integracja oprogramowania magazynowego z wewnętrznym systemem ERP firm może jednak poszczerzyć go o dodatkowe funkcjonalności i polepszyć przepływ informacji z magazynu do innych systemów informatycznych w firmie.

Oprogramowanie magazynowe działa w czasie rzeczywistym co jest jedną z jego największych zalet. Dobre programy magazynowe o wysokiej wydajności sprzętowej i systemowej pozwalają na pełną kontrolę wszystkich towarów będących w magazynie w dowolnym momencie działania systemu. Cecha ta umożliwia pracownikom magazynu oraz personelowi zarządzającemu stanem magazynowym podejmowanie szybkich decyzji i błyskawiczne reagowanie na zmiany w stanie towarów w magazynie.


oprogramowanie magazynowe, aplikacje magazynowe online, oprogramowanie dla magazynów,awizacja w transporcie
Oprogramowanie magazynowe

Komisjonowanie

Komisjonowanie, inaczej konfekcjonowanie lub zestawianie, polega na rozłożeniu zbiorczych jednorodnych jednostek ładunkowych, np. palet, składowanych na magazynie na grupę opakowań jednostkowych i zestawieniu ich na jedną paletę według zamówienia klienta. Nazwa pochodzi od tego, że pracownicy magazynu stają się swego rodzaju komisją działającą przez jakiś czas w imieniu klienta i mają za zadanie skompletować jego zamówienie.
Komisjonowanie
KomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanieKomisjonowanie