Rejestracja użytkowników


W celu umożliwienia użytkownikom korzystania z programu sklepu internetowego dostępny jest specjalny formularz zakłądania kont dostępowych.

REJESTRACJA UŻYTKOWNIKÓW - Moduł rejestracji (logowania) użytkowników pozwala na założenie konta dostępowego nowego użytkownika o unikalnym LOGINie za pomocą którego będzie on mógł w dowolnym czasie zalogować się do sklepu. Po zalogowaniu użytkownika do sklepu internetowego, program "wie" z kim ma do czynienia i udostępnia odpowiednie moduły i funkcjonalności programu. Przykłądowo po zalogowaniu użytkownikowi mogą być prezentowane indywidualne dane cennikowe lub personalizowanie oferty pod kątem obszarów zainteresowań, wcześniej dokonanych zakupów lub poszukiwań. UWAGA: rejestracja nie jest wymaga do złożenia zamówienia, jest to niezobowiązująca forma współpracy między sklepem internetowym a klientem. Bez założenia konta dostępowego program samodzielnie utworzy konto dostępowe na podstawie adresu mailowego i wygeneruje hasło. Przykładowy fomularz rejestracji użytkownika sklepu internetowego: LOGIN unikalna nazwa użytkownika, może być to adres mailowy; HASŁO dowolny ciąg znaków spełniajacych minimalne wymagania bezpieczeństwa, np. minimum 5 znaków; POTWIERDZENIE HASŁA - weryfikacja zgodności danych podanych w pkt powyzej; RODZAJ KLIENTA: OSOBA FIZYCZNA; FIRMA; IMIĘ; NAZWISKO; NAZWA FIRMY; DANE ADRESOWE: IMIE I NAZWISKO ADRESATA NAZWA ULICA I NUMER DOMU KOD POCZTOWY MIEJSCOWOŚĆ KRAJADRES WYSYŁKINIPE-MAILTELEFONZAWÓD NAUCZYCIEL UCZEŃ ITPUWAGIPOTWIERDZENIE ZAPONZNIA SIĘ Z REGULAMINEM I POLITYKĄ PRYWATNOŚCI0903091510110

Walidacja danych

Wprowadzone przez użytkownika dane rejestracyjne są walidowane przez system za pomocą mechanizmu który informuje użytkownika o brakach lub błędach wypełnionego formularza, dotyczy to pól obowiązkowych do wypełnienia lub błędnie wypełnionych tzn. niezgodnie z przyjętymi zasadami w sklepie internetowym. Program informuje za pomocą komunikatu oraz oznaczając pola które nie przeszły prawidłowo walidacji danych.

WALIDACJA DANYCH

Zapomniałem hasła

W ramach modułu logowania dostępny jest formulrz umożliwiający odzyskanie hasła do wskazanego konta (loginu). Po wybraniu funkcji wysyłany jest na adres mailowy właściciela konta link aktywacyjny za pomocą któego istnieje możliwość nadania nowego hasła. Link aktywacyjny do zmiany hasła jest ważny przez 24 godziny od momentu jego wygenerowania.
Rejestracja użytkownikówRejestracja użytkownikówrejestracja użytkowników Konta użytkowników programuDzienniki aktywność użytkowników
DEMO