Skip Navigation Links

KODY KRESKOWE KODY QR KOD QR GENEROWANIE KODÓW QR GENEROWANIE KODÓW KRESKOWYCH USŁUGI PROGRAMISTYCZNE SQL

KODY KRESKOWE KODY QR KOD QR GENEROWANIE KODÓW QR GENEROWANIE KODÓW KRESKOWYCH - Kody QR
http://www.softwarestudio.com.pl/Default.aspx?oprogramowanie=kody-qr
Kody QR - Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programach SoftwareStudio to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Jednak w ostatnich latach większe zainteresowanie budzą kody QR.
KODY QR

Kody QR lub QR Code (QR jest skrótem od ang. Quick Response) – alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod kreskowy wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika.

;

Programy SoftwareStudio potrafią generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D. Kod kreskowy lub kod paskowy (bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki (reguł opisujących budowę kodu, np. jego wymiary, zbiór kodowanych znaków, algorytm obliczania cyfry kontrolnej i inne) danego kodu.

;

Generowanie kodów QR możliwe jest z wykorzystaniem standardowej funkcji drukowania przy odpowiedniej konfiguracji programu lub za pomocą dedykowanej transakcji.

;

Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).

<
KODY KRESKOWE KODY QR KOD QR GENEROWANIE KODÓW QR GENEROWANIE KODÓW KRESKOWYCH.
KODY KRESKOWE KODY QR KOD QR GENEROWANIE KODÓW QR GENEROWANIE KODÓW KRESKOWYCH - Kody QR
 
2
G
K
X
XLS